خانه / سرگرمی و تفریحی / ۲ تا از بهترین اخبار تکنولوژی های جدید

۲ تا از بهترین اخبار تکنولوژی های جدید

2 تا از بهترین اخبار تکنولوژی های جدید

امروز در این مطلب سایت نازشو برای شما دو تا از خبر های مهم جهان تکنولوژی های آینده را برای شما در این مطلب قرار دادیم. همانطور که هروز در اخبار می شنوید دنیا در حال توسعه و رشد در زمینه های مختلف فناوری اطلاعات است و اخبار تکنولوژی های جدید هرروز سرصدای زیادی را در علوم مختلف ایجاد می کند. از همین روش دوتا از بهترین اخبار که مرتبط به هم هستند را در این مطلب می خوانید اولی درباره جایگزین اندروید و پایان کار سیستم عامل اندروید است و دومی درباره اینترنت ۵G که در دو سال آینده بصورت عملی در چندین کشور دنیا پیاده سازی تجاری می شود. شاید ارتباط این دو اینگونه باشد که با آمدن اینترنت نسل پنج و فراگیر شدن آی پی ورژن شیش انقلاب بزرگ تکنولوژی اتفاق خواهد افتاد و اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی ترکیب از همه اینا ها ظهور دنیا بسیار عجیب تر از هر آنچه که در دنیا تکنولوژی دیده ایم را می دهد. از یکسری نمونه های که می توان مثال زد دیگر شاید با تصادف خوردو ها و وسایل نقلی باید خدا حافظی کرد. چون خودرو ها به کمک هوش مصنوعی و ابزار های دیگر در شبکه ای مرتبط بهم ارتباط دارند هم اکنون این مثله در دانشگاه های بزرگ آمریکا در حال تحقیق و توسعه است که در پنج سال آینده حتما شاهد آن خواهیم بود همچنین بسیاری از مشاغل حذف خواهند شد هوشمند شد بسیار از ابزار ها و در کل تغییر نوع زندگی انسان ها را در پنج سال آینده حتما شاهد خواهیم بود در ادامه به این دو اخبار مهم از دنیا تکنولوژی توجه کنید.

پایان کار اندروید و جایگزین سیستم عامل اندروید

۲ تا از بهترین اخبار تکنولوژی های جدید ، حداقل هدفی که تیم فیوشه دنبال می‌کند، ساخت یک سیستم‌عامل واحد است که روی تمام دستگاه‌های گوگل قابل اجرا باشد تا نه تنها بتواند جای اندروید و کروم OS را بگیرد، بلکه در تمام لوازم خانه‌ی هوشمند گوگل نیز قابل اجرا و به‌کارگیری باشد.

از قرار معلوم، مورد آخر، اولین هدف گوگل است. آن‌ها قصد دارند ظرف مدت سه سال، اولین وسیله‌ی خانگی مجهز به سیستم‌عامل جدید را روانه‌ی بازار کنند تا طبق این برنامه، لوازم خانه‌ی هوشمند دو سال زودتر از لپ‌تاپ و گوشی به این سیستم‌عامل مجهز شوند.

به طور کلی، فیوشه ایده‌ی جذابی است که می‌تواند موقعیت مجددی به گوگل بدهد تا سیستم‌عاملی امن‌تر با قابلیت بروزرسانی راحت را تولید کند که بتوان آن را در دستگاه‌های مختلف نصب کرد. این دستاورد باعث می‌شود دیگر مرزبندی بین اندروید و کروم OS از بین برود.

گفته می‌شود امنیت نیز یکی از ویژگی‌های اصلی فیوشه است و از این جهت می‌تواند برگ برنده‌ای برای گوگل در رقابت با سیستم‌عامل فوق‌العاده امن اپل iOS باشد.

این خبر که سیاست‌های گوگل در بخش نرم‌افزار دست‌خوش تحولات عظیمی خواهد شد و سیستم‌عاملی همه‌کاره جای نمونه‌های موجود را خواهد گرفت، بسیار هیجان‌انگیز است؛ اما نباید فراموش کرد که هنوز نه ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل، نه ریاست کروم و اندروید، هیروشی لاکایمر، هیچ اظهار نظر قطعی در خصوص برنامه‌ی انتشار فیوشه انجام نداده‌اند.

یکی از سخنگویان گوگل به سایت ورج گفته است:
فیوشه یکی از ده‌ها پروژه‌ی آزمایشی و متن‌باز گوگل است و ما قرار نیست در این مرحله جزئیاتی را در مورد آن منتشر کنیم.

به‌علاوه، سایت CNET نیز در واکنش به گزارش بلومبرگ عنوان کرده است که حتی بازه‌ی زمانی پنج‌ساله‌ای هم که عنوان شده است هیچ گونه منبع رسمی ندارد. در مجموع، به نظر می‌رسد تا عملیاتی شدن پروژه‌ی فیوشه توسط گوگل، زمان زیادی باقی مانده است و نمی‌توان به این زودی‌ها به فکر جایگزین برای اندروید و کروم OS بود.

تکنولوژی ۵G

۲ تا از بهترین اخبار تکنولوژی های جدید  ، شاید جایگزینی ۵G با نسل کنونی شبکه‌های موبایل را همانند نمونه‌های قبلی تصور کنید. به عنوان مثال فکر کنید با آمدن آن، همانند وقتی که ۳G جایگزین ۲G و ۴G جایگزین ۳G شد، تنها سرعت بیشتری در اختیار خواهید داشت، اما این تنها موضوع نیست. باور داشته باشید یا خیر، تکنولوژی ۵G سبک زندگی‌مان را به کلی تغییر خواهد داد!

اخبار تکنولوژی های جدید ، بر اساس پیش‌بینی‌ها، بین سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۳۵، تولید ناخالص ملی آمریکا که از همین فناوری ناشی می‌شود، برابر کل تولید ناخالص ملی هند خواهد بود. در سال ۲۰۳۵، به لطف تکنولوژی ۵G نزدیک به بیست و دو میلیون شغل در سراسر دنیا ایجاد شده و خروجی اقتصادی حاصل از آن به ۱۲٫۳ تریلیون دلار می‌رسد. به خاطر همین پیش‌بینی‌ها است که هم افراد و هم دولت‌ها از تمامی شرکت‌های سازنده گجت‌های مختلف می‌خواهند چیپ‌های ۵G را هر چه زودتر در محصولاتشان قرار بدهند.

قرار نبود تکنولوژی ۵G تا پیش از سال ۲۰۲۰ در دسترس عموم قرار گرفته و از محیط آزمایشگاه خارج شود، اما کمپانی‌های اصلی توسعه‌دهنده آن تصمیم گرفتند به روال توسعه فناوری سرعت داده و به این ترتیب، از سال ۲۰۱۹ آن را در اختیارمان قرار بدهند. تا امروز شرکت‌های زیادی به آغاز آزمایش‌های خود بر روی فناوری ۵G اشاره کرده‌اند.

اخبار تکنولوژی های جدید ، به عنوان نمونه در کشور انگلیس، اپراتورهای Vodafone و EE اعلام کردند به زودی این شبکه موبایل را در ابعادی وسیع، به صورت آزمایشی در برخی شهرهای انگلستان به کار خواهند برد. هر چهار اپراتور موبایل اصلی ایالات متحده آمریکا نیز برنامه‌های مدون و مشخصی برای ارائه تکنولوژی ۵G به کاربران خود دارند. این موضوع سازندگان دستگاه‌های گوناگون را تشویق می‌کند چیپ‌های مورد نیاز را در کالاهایشان قرار دهند، چرا که می‌دانند به لطف پشتیبانی اپراتورها، این تراشه‌ها بدون استفاده باقی نخواهند ماند.

اصلی‌ترین پیش نیاز راه‌اندازی فناوری‌های مختلف مبتنی بر تکنولوژی ۵G پیاده‌سازی بسترهای لازم توسط اپراتورها است، چرا که شرکت‌هایی همچون کوالکام از مدت‌ها قبل وعده داده بودند تا سال ۲۰۱۹، چیپ‌های پشتیبانی‌کننده از نسل پنجم شبکه موبایل را در گوشی های هوشمند و دیگر گجت‌ها به کار خواهند بست. مفهوم اینترنت اشیا را احتمالا تا امروز چندین مرتبه شنیده و آن را رویا تصور کرده‌اید، اما با تکنولوژی ۵G آن را به عینه خواهید دید.

یک روز عادی با تکنولوژی ۵G
ساعت آلارم هوشمندتان در ابتدای صبح به صدا در آمده و شما بیدار می‌شوید. در حال حاضر، قدم بعدی حاضر کردن صبحانه است، اما به لطف ۵G که اتصال همه گجت‌های هوشمند خانه به یکدیگر را میسر کرده است، نان تست از قبل آماده شده و قهوه‌ساز، نوشیدنی را آماده کرده است، چرا که ساعت هوشمند به محض بیدار شدنتان به آن‌ها دستور داده فعالیتشان را آغاز کنند.

صرفه‌جویی در زمان به لطف افزایش غیر قابل تصور سرعت اتصال به اینترنت، مهمترین مزیت فناوری ۵G محسوب می‌شود. کافی است لینک دانلود هر فایل در ابعاد گیگابایت را لمس کنید تا در آن واحد درون دستگاهتان ذخیره شود. نگران نباشید، اتصال گستره‌ای از گجت‌های مختلف به آنتن‌های اپراتورها سبب کاهش سرعت نخواهد شد.

اخبار تکنولوژی های جدید ، تکنولوژی ۵G کلید اصلی متداول شدن استفاده از اتومبیل‌های خودران محسوب می‌شود. بعد از پیاده‌سازی ۵G در ابعاد گسترده، همه ما ترجیح خواهیم داد بعد از سوار شدن به خودرو، آن را بر روی حالت خودران قرار بدهیم، چرا که به لطف نسل جدید اتصال بی‌سیم، وسیله می‌تواند در آن واحد با دیگر ماشین‌ها ارتباط برقرار کرده و از بروز تصادف جلوگیری کند.

اکنون نقطه‌های کور از بین رفته و دیگر خبری از بروز حادثه به خاطر تصمیم‌گیری‌های ناگهانی راننده‌ها نخواهد بود. در همین حال شما نیز با استفاده از تکنولوژی ۵G به خانه هوشمند و یا اداره‌تان متصل شده و در کسری از زمان،‌ کارهایتان را انجام می‌دهید.

اتومبیل های خودران
اخبار تکنولوژی های جدید ، در حال حاضر، حین رانندگی ما قادر به اطلاع از آن چه در ذهن دیگر راننده‌ها می‌گذرد نیستیم و این موضوع زمینه بروز تصادفات را فراهم می‌کند. اما به لطف ارتباط V2V (خودرو به خودرو)، همه ماشین‌های واقع در یک ناحیه و یا حتی شهر اطلاعاتشان را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند. خودروی شما می‌داند که صد متر جلوتر، یک چاله بزرگ وجود دارد، چرا که توانسته از طریق دوربین یک خودروی عبور کرده از آن ناحیه، از وضعیت مسیر آگاهی پیدا کند. ارتباط V2P (خودرو به انسان) به آن‌ها اجازه می‌دهد از رفتار انسان‌های واقع در خیابان‌ها نیز مطلع شده و از بروز تصادف بین خودروها و عابران پیاده‌ جلوگیری شود.

وقتی شهرها مملو از اتومبیل‌های خودران شوند، می‌بایست بستر برقراری ارتباط آن‌ها با یکدیگر فوق‌العاده سریع باشد و آن‌ها بتوانند در آن واحد با هم ارتباط داشته باشند، چرا که چند ثانیه مکس و تعلل در ارسال و دریافت داده‌ها، حوادث ناگواری را رقم خواهد زد. اما چنین مشکلی وجود ندارد. به عقیده کوالکام، تکنولوژی ۵G سرعتی برابر فیبر نوری را در قالب اتصال بی‌سیم در اختیارمان قرار خواهد داد! شگفت‌انگیز نیست؟

با پیاده‌سازی این فناوری، استفاده از سرویس‌های کلاد و وب اپلیکیشن‌ها نیز به مراتب ساده‌تر شده و افراد بیشتری به دورکاری و کنترل دستگاه‌ها از راه دور روی خواهند آورد. به این ترتیب، گرفتار شدنتان در میان ترافیک سنگین انبوه اتومبیل‌ها (خودران)، می‌تواند زمانی مناسب برای مدیریت کارها باشد. کافی است تبلت دارای پشتیبانی از نسل پنجم شبکه موبایل خود را بیرون آورده و تک تک اعمالی که امروز به وسیله دستگاه‌های موبایل چندان انجام شدنی نیستند را انجام بدهید.

متداول شدن واقعیت مجازی
اخبار تکنولوژی های جدید ، اکنون که تکنولوژی ۵G همه جا را فرا گرفته است، نوبت به آن رسیده تا ارتباطات مجازی خود را وارد مرحله جدیدی کنیم. امروز به لطف پهنای باند بالای نسل سوم و چهارم شبکه موبایل، می‌توان بدون مکث با دیگر افراد واقع در آن سوی دنیا تماس تصویری برقرار کرد، اما با استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی، نحوه ارتباط ما با یکدیگر از راه دور، کاملا متحول خواهد شد. پس به جای دیدن صورت دوست خود از داخل یک نمایشگر کوچک، وی را کاملا حاضر مقابل خود پیدا خواهید کرد. حجم داده‌ها حین استفاده از واقعیت مجازی با کیفیتی درخور بسیار بالاست، اما در برابر ظرفیت بالای تکنولوژی ۵G عددی محسوب نمی‌شود!

نتیجه‌گیری
تکنولوژی ۵G بسیار پیچیده تلقی می‌شود، به همین دلیل پیاده‌سازی آن زمان زیادی برده است. با این حال، نتیجه بسیار ساده‌ای به ارمغان خواهد آورد. بعد از پیاده‌سازی آن به صورت سرتاسری از طریق فراهم شدن بسترهای لازم توسط اپراتورها و از طرفی عرضه دستگاه‌های مجهز به چیپ‌های پشتیبانی‌کننده از ۵G، نه تنها ما انسان‌ها، بلکه همه گجت‌ها و حتی خودروهای اطرافمان به صورت دائمی به یکدیگر متصل خواهیم ماند.

امیدواریم ۲ تا از بهترین اخبار تکنولوژی های جدید مورد توجه شما قرار گرفته باشد اخبار تکنولوژی های جدید در آینده بازهم برای شما قرار داده خواهد اگر این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت حتما در قسمت دیدگاه برای ما بنویسید.


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

عکس هایی از هتلی لاکچری که تنها یک اتاق دارد

عکس هایی از هتلی لاکچری که تنها یک اتاق دارد   هر گردشگر می داند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *